7 sposobów, aby uniknąć problemów przy ubieganiu się o kredyt w Polsce

7 sposobów, aby uniknąć problemów przy ubieganiu się o kredyt w Polsce

Zdarzają się sytuacje, kiedy przychodzi nagła potrzeba zwrócić się do banku o pożyczkę. Zanim to zrobimy, należy starannie przygotować się: nawet jeśli nie po raz pierwszy uciekania się do takich usług, ważne jest, aby wziąć pod uwagę zmiany w sytuacji gospodarczej kraju, wzrost stawek i wymagań wobec kredytobiorców. W tym artykule chcielibyśmy podzielić się 7-yu porad, które pomogą przekształcić kredyt w "niewoli".

1. Nie wierzcie na reklamę

Nie warto zwracać się o pożyczkę w pierwszy lepszy bank. Nawet jeśli są przyciągane do jasnych reklamowymi sloganami "Stawka od ..." warto wcześniej dowiedzieć się wszystkich warunków kredytu oferty — zazwyczaj są one napisane "drobnym drukiem". W większości przypadków okazuje się, że, albo, obniżona stawka obowiązuje dość krótki okres, albo dostępne tylko dla określonej kategorii obywateli.

2. Ufaj, ale sprawdzaj

Dotyczy to zarówno samej instytucji kredytowej, jak i umowy kredytowej. W pierwszym przypadku, przed tym, jak radzić sobie w banku, warto sprawdzić licencję i dane na autentyczność. Tak można z większym prawdopodobieństwem można uniknąć kontaktu z nieuczciwym organizacją. Co do umowy kredytowej, zanim umieścić pod nim swój podpis, uważnie przeczytaj warunki korzystania z pieniędzy. Na przykład, występują przypadki, gdy kredytobiorca nie wie o tym, że w pewnych okolicznościach kredytowa organizacja nakłada dodatkowe opłaty i kary za opóźnienia lub wcześniejszą spłatę doga.

3. Dotrzyj do negocjacji w formie pisemnej

Pomoże to uniknąć sytuacji, kiedy dyrektor banku ci mówi jedno, a na papierze jest napisane zupełnie co innego. Co by nie dyskutowali: termin kredytowania, lista dostępnych dokumentów, oprocentowanie - staraj się przymocować i później porównać z tymi dokumentami, pod którymi umieścić podpis. Pamiętaj, że jeśli dojdzie do rozprawy, argument w stylu "tak mi powiedzieli" nie będą brane pod uwagę.

4. Zastanówcie się: czy naprawdę potrzebujesz kredytu

Kredyt jako taki, przede wszystkim, ma rozwiązać problem braku pieniędzy w trudnym okresie życia. Staraj się nie "zarośnięty" bankowych długów, jeśli na przykład chcesz kupić najnowszy model smartfona lub ubrania z nowej kolekcji. Być może, podobne potrzeby mogą poczekać.

5. Nie mówcie o danych umowy kredytowej

Nawet przyjaciół i krewnych. W życiu może zdarzyć się wszystko — nieporozumienia, kłótnie i rozstania. Dlatego, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, staraj się nie robić swoje kredyty i długi przedmiotem dyskusji. Tutaj również można zaliczyć posiadanie umowy kredytu w tu nieuzasadnione miejscu, na przykład na poziomie elektronicznym repozytorium, gdzie masz dostęp nie tylko.

6. Poznaj dodatkowe oferty do twojego kredytu

Duża konkurencja między bankami sprawia, że za każdym razem tworzyć i oferować klientom różne nowości, więc pomyślcie o konieczności zakupu i korzystania z dodatkowych produktów bankowych: karty kredytowe, karty płac projektów, programów cashback itp.

7. Zrezygnuj z kredytów walutowych

Kredyty walutowe nie można nazwać dobrą przedsiębraniem. Jeśli za okres rozliczenia kredytu nastąpi kryzys, to, zgodnie z warunkami umowy, bank może przenieść wszelkie konsekwencje wahań na giełdzie na kredytobiorcy. Najlepiej pożyczać pieniądze w walucie dochodu.