O kredytach w Polsce

O kredytach w Polsce

Większość ludzi w krajach zachodnich od dawna nie jest w stanie wyobrazić sobie życia bez pożyczek, a Polska nie jest wyjątkiem. Przecież ich dostępność, korzystne warunki i niewielkie odsetki wzbudzają zaufanie i bezpieczeństwo w przyszłości każdego kredytobiorcy. W okresie 2015 r. Nasz kraj zajmuje szóste miejsce wśród krajów UE pod względem liczby udzielonych pożyczek. Na podstawie statystyk prawie 90% ludności aktywnej zawodowo w kraju ma jedną lub nawet kilka pożyczek. Raporty Komisji Europejskiej odpowiadają temu, z czego wynika, że ​​tylko jeden Polak na dziesięć nie potrzebuje pożyczki, a całkowita kwota zadłużenia wobec banków wynosi około 800-1000 euro na osobę.

Takie dane tłumaczy fakt, że mamy dość dobre warunki do udzielania kredytów w porównaniu z krajami WNP, a także nie najwyższe wynagrodzenia w porównaniu z najlepszymi krajami UE. Po tym wszystkim, dlaczego przez wiele lat oszczędzać pieniądze na zakup samochodu lub nieruchomości, jeśli można wziąć bardzo dochodową pożyczkę przy niskich stopach procentowych, a następnie spłacić ją bez szkody dla budżetu rodzinnego. Ponadto same banki są szczęśliwe, ponieważ im więcej ludzi zwraca się do nich o pieniądze, tym stają się bogatsi.

Ponadto ich wzrost finansowy obniży następnie stopy procentowe, co zwiększy ich status i wiarygodność wśród konkurentów. Ale co z cudzoziemcem, na przykład z Białorusi lub Ukrainy, który chce wziąć pożyczkę w naszych bankach na osobiste potrzeby. W tym przypadku mapa biegunowa działa bardzo dobrze. Przecież mając to, możesz nie tylko szybko przyjechać do Polski i znaleźć pracę tutaj, czy szybko otworzyć firmę, ale także uzyskać możliwość otrzymania pożyczki. Sama Karta Polaka nie jest w stu procentach gwarancją, że bank udzieli ci pożyczki. Możliwe jest znalezienie opcji, ale jest ich bardzo mało, a warunki nie będą korzystne. Ponadto pożyczka na te warunki zostanie wydana tylko do końca wizy, czyli w najlepszym razie przez rok.

Lepiej jest korzystać z Karty Polaka, aby uzyskać pozwolenie na pobyt i pracę, ponieważ nie będzie to trudne. I już te rzeczy będą mogły znacząco wpłynąć na decyzję banku o udzieleniu pożyczki. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie, ale aby wskaźnik powodzenia był zbliżony do stu procent, warto spełnić pewne warunki. Pracuj w naszym kraju przez co najmniej rok, a najlepiej w jednym miejscu, a jeśli zmienisz pracę, czas bezrobocia nie powinien przekraczać jednego miesiąca. Następnie wystarczy wziąć pozwolenie na pobyt, umowę o pracę, zaświadczenie o dochodach, zaświadczenie o podatku i udać się do banku. Nie zapominaj, że bank ma prawo zażądać dodatkowych dokumentów lub rozszerzyć listę wymagań według własnego uznania.

Wszyscy kredytobiorcy mogą spodziewać się pożyczki w wysokości 4-6% rocznie. Zgodzisz się, że warunki nie są bardzo złe, poza tym, wychodząc z takich wartości procentowych, jest jasne, że ludzie nie będą w stanie uzyskać tego z największym źródłem dochodu, o ile jest ono trwałe. Jedyną rzeczą, która ograniczy imigranta, jest ważność zezwolenia na pobyt, jeśli jest ona tymczasowa, wtedy pieniądze będą wydawane tylko na 2-3 lata. Ponadto lepiej jest zaciągnąć pożyczkę w złotych, ponieważ kurs walutowy (euro lub frank) wciąż zależy od kursu walutowego w kraju. Jeśli nagle skacze, bank będzie musiał zapłacić znacznie większą kwotę niż oczekiwano. Jak widać, takie warunki w naszym kraju mają bardzo pozytywny wpływ na pracę systemu kredytowego. A ludzie chętnie zaciągają kredyty, ponieważ możesz dokonać znacznego zakupu i nie stracić dużo pieniędzy na odsetkach.